V sobotu 27. 4. 2019 v muzeu hraček Stuchlíkovi proběhlo slavnostní zahájení sezóny.

I přes nepřízeň počasí byla účast hojná. Všem návštěvníkům děkujeme za krásná slova a podporu v naší činnosti. Prohlídka muzea sklidila obrovský úspěch.

Součástí programu byly k vidění historické motocykly a historická jízdní kola z let 1930, jejichž majitelé byli oblečeni v dobových kostýmech. Mezi exponáty byl k vidění například unikátní anglický motocykl Ariel z roku 1915, jeden z pěti dochovaných na světě. Dále rozsáhlá sbírka motocyklů anglické výroby zn. Matchless a AJS z let 1915 - 1934.

Na vše dohlíželi četníci z četnické stanice Chlumec nad Cidlinou v doprovodu krásných dam. Četnické uniformy pochází z let 1937 - 1939. Jejichž součástí byly zbraně Mannlicher z roku 1895 a puška vz. 24. K dispozici měli sebou pomůcky, které v 30 letech 20. století byly používány k zatýkání vězňů.

V 15. hodin dorazila na autogramiádu chlumecká kapela KOMUNÁL, která rozdávala nejen podpisy ale i úsměvy.

Děkujeme všem, kteří s námi na této akci spolupracovali a vytvářeli příjemnou atmosféru pro spokojenost všech návštěvníků.