Pomalu se blíží čas vánoc. Zpříjemněte sobě i všem z rodiny tyto chvilky návštěvou muzea hraček Stuchlíkovi.

V rámci prohlídky vás čeká mimo hraček i rozsáhlá expozice betlémů.

Tento soubor betlémů lidového sběratele, řezbáře a výtvarníka Ondřeje Vávry zabere v muzeu dvě místnosti a čítá kolem 120 exponátů.

Letošní expozice bude více zaměřena na betlémy z trojrozměrných figurek.

Pro návštěvníky bude jedna velmi poutavá novinka, a to keramický betlém, představující stará řemesla. Má více než padesát nádherných a dokonale propracovaných figurek, jsou vskutku kouzelné a celý betlém je velmi malebný. Vytvořila ho keramička paní Vítková.
Novinek ovšem bude více. Poprvé bude také vystaven velký textilní krojový betlém od paní Hanušové, velkou zajímavostí v tomto betlému je Adventní průvod. K vidění budou jak betlémy dřevěné, papírové, textilní, ale i keramické, ze včelího vosku, z cínu, a spousta dalších, velmi zajímavých a originálních betlémů, které nikde jinde neuvidíte.

Nechte se překvapit, bude na co koukat !

Tímto Vás  srdečně zveme do muzea hraček Stuchlíkovi v Novém Bydžově.

Otevírací doba prosinec 2021:

úterý až pátek od 10 hodin do 16 hodin včetně 28. 12., 29. 12., 30.12.2021

Zároveň bychom vás rádi pozvali na NOČNÍ PROHLÍDKU MUZEA HRAČEK A BETLÉMů.

Ta se uskuteční dne 3. 12. 2021, 10. 12. 2021 a 17. 12. 2021 od 18 hodin do 22 hodin.